MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Bardisk + stolar 9614076
*
nr 961 4076
Bardisk + stolar
3 delar, Johannes Andersen, Danmark, Modell Sk 661, Teak, intarsia, längd: 115 cm, djup: 39 cm, höjd: 112 cm
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2015
kl 19:11:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/5 16:21:48
1
4.200 kr
10/5 16:59:07
2
3.200 kr
10/5 16:59:07
1
3.400 kr (Budbetjänt)
10/5 16:59:53
2
4.000 kr
10/5 16:59:53
1
4.200 kr (Budbetjänt)
11/5 17:43:33
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
11 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bardisk danmark dansk danska europa johannes andersen karmstol karmstolar norden skandinavien skandinavisk stol stolar teak
-
5063 Bankett
omkring 1900, bemålad. Längd: 65 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:24
-
3176 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:08
-
3175 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:08
-
5062 Bellmanstol
omkring 1800, Signerad NAS
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:42
-
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:44
-
5180 Emmafåtölj
Plysch
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:47
*
Bardisk + stolar
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 961 4076
Bardisk + stolar
3 delar, Johannes Andersen, Danmark, Modell Sk 661, Teak, intarsia, längd: 115 cm, djup: 39 cm, höjd: 112 cm
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/5 16:21:48 | 1 | 4.200 kr |
10/5 16:59:07 | 2 | 3.200 kr |
10/5 16:59:07 | 1 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
10/5 16:59:53 | 2 | 4.000 kr |
10/5 16:59:53 | 1 | 4.200 kr (Budbetjänt) |
11/5 17:43:33 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
11 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bardisk danmark dansk danska europa johannes andersen karmstol karmstolar norden skandinavien skandinavisk stol stolar teak
-
5063 Bankett
omkring 1900, bemålad. Längd: 65 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:24 -
3176 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:08 -
3175 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:08
-
5062 Bellmanstol
omkring 1800, Signerad NAS
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:42 -
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:44 -
5180 Emmafåtölj
Plysch
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:47